Головна » 2019 » Жовтень » 21 » СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ - НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ВАШОГО ЖИТТЯ
13:26
СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ - НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ВАШОГО ЖИТТЯ

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, лісові насадження.

Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності.

Самовільне випалювання рослинності або її залишків, згідно ч.1 ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, карається накладенням штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Випалювання сухої рослинності або її залишків у населених пунктах та за її межами без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою вищевказану адміністративну відповідальність.

Одночасно повідомляємо, що відповідно  до статті 245 Кримінального Кодексу України:

«Стаття 245. Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, , сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років» .

Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися з таким явищем».

Внаслідок спалювання сухої рослинності в повітря виділяються шкідливі речовини. Науково доведено, що забруднення повітря від таких багать набагато сильніше, ніж від промислових викидів та викидів автомобільного транспорту. Наприклад, тонна тліючого листя виділяє близько 30 кг оксиду вуглецю, година знаходження біля багаття з опалого листя дорівнює п'ятигодинному перебуванню на автомагістралі. Як відзначають експерти, в диму міститься безліч токсичних сполук, так як листя вбирають з атмосфери всі викиди. А при спалюванні листя виділяється одне з найбільш токсичних синтетичних сполук - діоксин. При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. Разом з димом у повітря потрапляють пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Крім того, у вогнищах також горять тверді побутові відходи, полімерні матеріали, які є найсильнішими алергенами, що погіршує стан екології При горінні гуми утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання. У димі опалого листя високий вміст сполук свинцю, ртуті,і окису вуглецю, сірчистого ангідриду, сажи, оксиду азоту, бензапірену, вуглеводнів та інших важких металів. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатний викликати у людини ракові захворювання. Подразнювальний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатний протистояти збудникам захворювань.

Крім того задимлюваність зменшує видимість на дорогах та створює небезпечні ситуації, які призводять до трагічних наслідків. Наприклад, 16 вересня 2019 року о 18 год. 10 хв. сталася пожежа на полі стерні кукурудзи площею 4 га за адресою: Миронівський район, с.Козин.

24 вересня 2019 року під Києвом через задимленість на дорозі сталися три дорожньо-транспортні пригоди. На дорозі в напрямку з Києва до Княжичів вантажний автомобіль в’їхав у легковик, через що зіштовхнулися ще чотири транспортних засоби. Пасажира одного з них доставлено до лікарні. Водій легковика, в який в'їхала вантажівка, загинув на місці від отриманих травм. За даними правоохоронців, ще дві аварії з механічними ушкодженнями сталися в напрямку Києва. Внаслідок цих аварій ніхто не постраждав.

Тому дбайте про власну безпеку! Ваше життя у Ваших руках!

 

Провідний інспектор Миронівського РС ГУ ДСНС України у Київській області Ареп'єв А. Д.

Переглядів: 329 | Додав: artem_arepyev | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar