Головна » 2018 » Липень » 13 » ЗВЕРНЕННЯ ДО ФЕРМЕРІВ ТА ВЛАСНИКІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
22:11
ЗВЕРНЕННЯ ДО ФЕРМЕРІВ ТА ВЛАСНИКІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

Збирання врожаю
До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути обладнаними справними іскрогасниками та первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома лопатами, двома мітлами; автомобілі – вогнегасником та лопатою). Корпуси комбайнів мають бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі. Збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з‘єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни. Якщо техніка не відповідає вимогам пожежної безпеки, слід негайно припинити роботу й усунути недоліки за межами хлібного лану. Радіатори двигунів, вали ліхтерів, соломонакопичувачів, транспортерів, підбирачів, шнеків та інші вузли збиральних машин повинні своєчасно очищуватися від пилу, соломи та зерна. Трактористи, комбайнери, їхні помічники та інші працівники, задіяні на роботах зі збирання врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж із отриманням відповідного посвідчення. Особи, котрі не пройшли інструктаж, до виконання робіт не допускаються. У період воскової стиглості, хлібні масиви необхідно обкосити і розбити на ділянки площею не більше 50 га, між ділянками зробити прокоси не менше 8 метрів завширшки. Посередині цих прокосів та по периметру всього поля треба проорати смугу не менше 4 м завширшки. На хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор із плугом на випадок пожежі.

Скиртування кормів
Місця постійного зберігання грубих кормів треба обгородити та обладнати блискавкозахистом. Забороняється застосування відкритого вогню. Керівники господарств повинні забезпечити цілодобову охорону скирт сіна та соломи. Місця тимчасового скиртування повинні бути оборані. Крім того, під час скиртування в місцях, де ведуться роботи, мають чергувати трактори з плугами. Тут же встановлюється ємність із водою та первинні засоби пожежогасіння.

Протипожежний захист
Пожежні автомобілі, мотопомпи і пристосована для пожежогасіння сільськогосподарська техніка мають бути повністю укомплектовані та постійно перебувати у справному стані. Для її зберігання, а також організації цілодобового чергування членів добровільних пожежних дружин мають бути обладнані спеціальні приміщення з телефонним зв‘язком. Використовувати цю техніку не за призначенням суворо забороняється. У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до служби порятунку «101». До приїзду вогнеборців слід гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню зону горіння необхідно обов‘язково оборати.

Тільки спільними зусиллями можна захистити майбутній урожай від пожеж!

Миронівський РС Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області звертається до керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням дотримуватись вимог правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв.
Окремо звертаємось до керівників сільгосппідпрємств та населення з проханням не спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання! Дбайте про стан навколишнього середовища! Адже знищення стерні – це, водночас, винищення флори і фауни регіону. 

Переглядів: 272 | Додав: artem_arepyev | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar